1- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Çiçekdağı ilçesinde toplu açılış ve temel atma merasimine iştirak edecek.
(Kırşehir/17.00)
2- Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Darülaceze Başkanlığı’nda düzenlenecek 12. Manisiz Ömür Fuarı ve Farkındalık Tepesi Tanıtım Toplantısı ile Etiler Huzurevi’ndeki Yavuz Bingöl konserine katılacak.
(İstanbul/10.00-15.00)
3- Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, basın toplantısı düzenleyecek, Valiliği, Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek, esnafla bir ortaya gelecek, temel atma ve toplu açılış merasimine iştirak edecek.
(Samsun/10.30-15.30)
4- Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Valiliği ve Belediyeyi ziyaret edecek, Vilayet Eğitim Kıymetlendirme ile Eğitim Öğretim Yılı Kıymetlendirme Toplantısı’na katılacak.
(Kütahya/11.00-15.00)
5- Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki TSK komuta kademesi ile Terörizmle Çaba Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanlığının 51’inci Periyot Kurs Kapanış Merasimi’ne iştirak edecek.
(Isparta/11.00)
EKONOMİ FİNANS
1- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Çiftçi Kayıt Sistemi müracaatlarının e-Devlet üzerinden yapılmasına ait basın toplantısı düzenleyecek.
(Ankara/12.00)
2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Pendik-Sabiha Gökçen Metro Sınırı’nda incelemede bulunacak ve basın açıklaması yapacak.
(İstanbul/10.00)
3- Türkiye İstatistik Kurumu, ağustos ayı dış ticaret istatistikleri ve hizmet üretici fiyat endeksi bilgileri ile ocak-haziran devri elektrik ve doğal gaz fiyatlarını açıklayacak.
(Ankara/10.00)
GÜNCEL
1- Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş, Valiliği ve Belediyeyi ziyaret edecek, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Mescidi açılışına katılacak, hutbe irat edecek, hafızlık merasimine iştirak edecek.
(Karaman/10.00-15.00)
2- YÖK Lideri Erol Özvar, ODTÜ Kürek Ekibiyle buluşacak.
(Ankara/08.00)
KÜLTÜR SANAT
1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Sinema Müzesi’nde Stanley Kubrick Standı’nın tanıtım toplantısına ve Atatürk Kültür Merkezi’nde “Synesthetic Cube”, “Yolda”, “Geomart – UT17” ve “İstanbul” stantlarının ön gösterimine iştirak edecek.
(İstanbul/12.00/18.30)
SPOR
1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İznik’te devam eden 4. Dünya Göçebe Oyunları kapsamında yapılacak Türk Devletleri Teşkilatı Gençlik ve Spordan Sorumlu Altıncı Bakanlar Toplantısına katılacak.
(Bursa/17.00)
2- Ampute Futbol Dünya Kupası, Türkiye’nin konut sahipliğinde başlayacak. A Kümesi’nde bulunan Türkiye, açılış maçında Fransa ile Ülker Stadı’nda karşılaşacak.
(İstanbul/20.00)
3- Türkiye Sigorta Basketbol Üstün Ligi’nde 2022-2023 dönemi, Türk Telekom ile Darüşşafaka ortasında oynanacak maçla başlayacak.
(Ankara/19.00)
4- Türkiye Basketbol 1. Ligi kadrolarının uğraş ettiği Erkekler Federasyon Kupası’nın finalinde Gölbaşı Belediyesi TED Ankara Kolejliler ile Samsunspor karşı karşıya gelecek.
(Ankara/16.00)
5- Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 2022-2023 döneminin birinci maçında Fenerbahçe HDI Sigorta, Cizre Belediyespor’u konuk edecek.
(İstanbul/13.00)